Založ si blog

Kríza ako príležitosť

…aj to ako sa v kríze veci a vzťahy čistia.

Ako sa v treťom roku krízy pandémie pridala ďalšia mnohovrstvená kríza v podobe vojny, kríza energií, inflácia, kríza orientácie kam sa uberať a pre mnohých prichádza aj osobná kríza. Nielen vonkajšie krízy spoločnosti ale aj vnútorná kríza človeka nás posúva ďalej. Vidieť veci opačne, preveriť vzťahy a hodnotu vecí. Šanca veci, vzťahy a spôsoby života prehodnotiť. Niektoré úplne zanechať a iné nové sa naučiť. Staré sa nevráti a nové si treba osvojiť. Nebojme sa na iné cesty života s novým spôsobom aj keď nie celkom pohodlne vykročiť. Okolnosti sa už k tomu hlásia a na každom človeku je, či to zachytí a premení to. Na kríze je dobré to, že všetky vzťahy a veci odkryjú pravú hodnotu. Ak sa vzťah na vonok zdal (regionálne alebo aj globálne) že je v poriadku, až kríza vzťah preverí a ukáže jeho skutočnú pevnosť, význam a hodnotu. Rovnako tak aj veci a ich pravá hodnota. Niečo sa v kríze ukáže že to už nemá takú veľku hodnotu, alebo naopak zanedbávané má novú a významnú hodnotu. A ten čas krízy zrejme bude trvať dlhšie než si teraz myslíme. Rovnako ako si po 3 mesiacoch nástupu pandémie mnoho ľudí myslelo, že to skončilo. No prišli aj ďalšie etapy/vlny a prekvapili mnohých spôsobom aj formou. Teraz sa mnohé veci premieňajú a hľadajú nové miesto a nový význam. Bude to trvať aj ďalšie roky. Je personálne ale aj spoločne dôležité kam a ako sa tieto veci a vzťahy posunú. Aj na rozbúrenom mori možno v loďke preplávať.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

marecek

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1038x
Priemerná čítanosť článkov: 1038x

Autor blogu

Kategórie

Archív